Stichting Mixed-Couples
16 maart 2010, 00:09:19 *
Welkom, Gast. Alsjeblieft inloggen of registreren.
De activerings e-mail gemist?

Login met gebruikersnaam, wachtwoord en sessielengte
 
  Startpagina   Forum   Blogs Help Inloggen Registreren  
*

Poll
Vraag: Mijn partner heeft een opleiding / is naar school geweest ...
nooit, is analfabeet
nooit of een paar jaar (kan lezen en schrijven)
tot 12de jaar
tot 16
niveau 'highschool' / MBO of gelijkwaardig
niveau HBO (bachelor) of 1,2 jaar WO
heeft een bachelor degree (UNI)
heeft een master degree
heeft een ander universitair diploma
anders, nl ..... (ik geef een toelichting)

Pagina's: 1 [2]  Allemaal   Omlaag
  Print  
Auteur Topic: Wat is het opleidingsniveau van je partner?  (gelezen 6714 keer)
0 geregistreerde leden en 1 gast bekijken dit topic.
cashforce
Volwaardig lid
**
Geslacht: Man
Partner: indonesisch
Berichten: 90



WWW
« Antwoord #25 Gepost op: 09 juli 2005, 23:09:23 »

Ik vraag mij af of de antwoorden maatgevend zijn voor de buitenlandse partners in Nederland? Of is het niveau van de mensen die op de site van Mixed couples komen hoger dan wel lager of is het echt een doorsnee?
Gelogd

Wijsheid bestaat uit het voorzien van gevolgen.....
amice
Premium lid
****
Geslacht: Man
Partner: Filippijnen
Berichten: 1176



WWW
« Antwoord #26 Gepost op: 10 juli 2005, 02:23:51 »

Mixed-couples heeft 4000 leden. Menig steekproef van intromart e.d. gebruiken  zo,n aantal voor opiniepeilingen en laten er dan een regressielijn op los voor het landelijk gemiddelde. Zo,n steekproef noemen ze dan ook betrouwbaar. Derhalve zou ook deze poll als dusdanig kunnen gelden.
Gelogd

Aan dit bericht kunnen geen rechten worden ontleend.
mariams
Gast
« Antwoord #27 Gepost op: 10 juli 2005, 10:55:01 »

Ik ben de buitenlandse partner en ik heb eerst bachelor's International Economic Relations gedaan en daarna master's International Business and Management (na middelbare school gespecialiseerd in economie) gedaan. Ik wacht al langer dan een halve jaar op de wardering van Nuffic dus nog geen resultaat.
Gelogd
suzanne
Gast
« Antwoord #28 Gepost op: 10 juli 2005, 14:10:25 »

Majid heeft een bachelor degree in Business Administration van de Universteit van Punjab.
Dat werd hier via het CWI als afgerond VWO gewaardeerd. Waren we niet echt helemaal blij mee, maar we hadden zoiets wel verwacht.
Wanneer zijn Nederlands zo gestaag vooruit gaat als dat het gaat, dan kan hij dus over een dik jaar wanneer hij dat zou willen een deeltijd HBO of universitaire opleiding beginnen.
Hoewel we toch aan het uitzoeken zijn of er opleidingen in het Engels zijn in de richting die hem boeit, omdat we op de langere termijn toch van plan zijn Nederland te verlaten. Ziijn Pakistaanse opleiding was sowieso vrijwel volledig in het Engels.

Farah
Gelogd
Kris
Administrator
*****
Geslacht: Man
Partner: Indonesische
Berichten: 3871



« Antwoord #29 Gepost op: 10 juli 2005, 16:35:32 »

Werkgevers en universiteiten zien de diploma's wel als gelijkwaardig.
Gelogd
suzanne
Gast
« Antwoord #30 Gepost op: 10 juli 2005, 17:17:10 »

Werkgevers en universiteiten zien de diploma's wel als gelijkwaardig.

Dat wist ik niet, maar dat geeft dan weer een beetje meer moed voor wanneer hij werkelijk een baan (naast een deeltijd-studie) moet gaan zoeken :).

Farah
Gelogd
Hendrik_X
Waardevol lid
***
Berichten: 299



« Antwoord #31 Gepost op: 10 juli 2005, 17:55:00 »

Werkgevers en universiteiten zien de diploma's wel als gelijkwaardig.

Een wel erg algemene uitspraak...

Ik kan alleen zeggen dat men op een universiteit waarschijnlijk zal proberen het werkelijke niveau in te schatten, i.pv. een min of meer abstracte toets van het CWI.
Gelogd

Hindustan Zindabad
mwink
Bijna volwaardig lid
*
Geslacht: Man
Berichten: 30



« Antwoord #32 Gepost op: 11 juli 2005, 02:59:49 »

Onze eigen ervaring is dat als de universiteit de vakken en cijferlijsten bekijkt, en wat vragen stelt over de inhoud van sommige vakken, zij een goed beeld kunnen vormen van het niveau van de opleiding van de kandidaat, zeker beter dan een instantie als Nuffic o.i.d.  Grin

In Nederland zijn de universitaire opleidingen veel meer vakgericht en bevat het curriculum veel minder algemeen vormende vakken (zoals Politiek, Engels etc). Hierdoor wordt het niveau vaak lager ingeschat omdat door de werkgever of universiteit alleen wordt gekeken naar de vakken in het curriculum die overeenkomen met de gebruikelijke Nederlandse vakken. Omdat de nominale universitaire opleiding (MSc Engineering) in China veel langer duurt (8 jaar)  Shocked dan nominaal in Nederland (5 jaar) wordt dit toch als minimaal equivalent gezien.

Hoewel je kunt twisten over het nut van vakken als Politiek, kan een beetje algemene vorming geen kwaad..
Gelogd
tineke
Bijna volwaardig lid
*
Geslacht: Vrouw
Berichten: 46



« Antwoord #33 Gepost op: 02 augustus 2006, 10:12:13 »

Mijn man is in Palestina naar de basisschool geweest. Dit was gedurende de eerste intifada, en daardoor werd de school geregeld gesloten (i.v.m. uitgaansverboden e.d.).
De middelbare school was verder weg, daar is hij nog een half jaar naartoe geweest, toen is hij gestopt en gaan werken.
Hij werkt nu als stukadoor in Nederland.

Overigens: ik geef zelf NT2 aan een ROC en zie daar erg veel analfabete en lageropgeleide cursisten die, ondanks hun en onze inspanningen, waarschijnlijk nooit niveau 2 zullen halen voor lezen en schrijven. Ik vind dan ook dat de eisen voor deze groep eigenlijk te hoog liggen en dat er zeker rekening gehouden moet vooropleiding.

Ik weet dan ook niet of deze poll een duidelijk beeld heeft gegeven/ geeft. Daar ik in verhouding wel erg veel hogeropgeleide partners zie...
Gelogd
paul1980
Komt net kijken

Geslacht: Man
Berichten: 2



« Antwoord #34 Gepost op: 03 augustus 2006, 18:52:02 »

Hoi, mijn Nutjaree heeft in Thailand een BA in Business Management marketing  behaald, maar geen werkervaring daarin, Het Nuffic heeft dit diploma gewaardeerd op een BA HBO Heao in Nl, echter is ze nu al een jaar aan het solliciteren maar wordt overal de deur gewezen, iedereen wil dat ze vloeiend nederlands spreekt, of ze komt in een productiehal te staan.
Heeft iemand ervaring hierin?
Kan iemand helpen hierbij?, cwi, gemeente, uitzendbureaus weigeren medewerking.

Paul.
Gelogd

Oktober 2004 MVV aanvraag ingediend.
December 2004 MVV goedgekeurd.
Maart 2005 VVR tot 2006.
Februari 2006 VVR tot 2010.
JK
Reizigert
Forum Crew
***
Geslacht: Man
Berichten: 326



WWW
« Antwoord #35 Gepost op: 03 augustus 2006, 20:48:06 »

Paul, herkenbaar. Mijn vriendin is afgestudeerd Rechten aan de Universiteit in Bandung. Ze is nu dik een jaar in Nederland en heeft al meerdere banen gehad, o.a. bij restaurants en bij een kledingzaak (waar ze nu werkt). Ze solliciteert overal op en soms is dat moeilijk maar ze is zich ervan bewust dat ze bij nul moet beginnen in Nederland. De baan in de kledingzaak is heel goed voor haar geweest omdat ze daar veel Nederlands moet spreken.

Nu solliciteert ze bij Ambassades en hotels op allerlei functies, maar eigenlijk alleen maar kantoorbanen dus. Ze komt steeds een stukje dichterbij en krijgt ook steeds meer ervaring in solliciteren. Recept is dus: alles aanpakken en ondertussen doorgaan met solliciteren naar betere banen. Maar werkervaring in Nederland opbouwen is een absolute vereiste voor betere banen.

Heel veel succes.
Gelogd

02-01-05: Start verzameling doc's JK
18-03-05: Legalisaties rond
22-03-05: MVV-aanvraag ingediend
14-04-05: Verzoek aanv. info ontvangen
18-04-05: Aanv. info verstuurd naar IND Den Bosch
20-04-05: Ontvangstbevestiging IND
24-05-05: Ingedeeld bij beslisambtenaar
01-06-05: IND gebeld: beslissin
tineke
Bijna volwaardig lid
*
Geslacht: Vrouw
Berichten: 46



« Antwoord #36 Gepost op: 03 augustus 2006, 21:41:47 »

Onze ervaring is ook dat je weinig hebt aan officiele instanties, die kijken alleen naar papieren en of je vloeiend ABN spreekt.

Wat geldt voor Nederlanders geldt denk ik nog sterker voor onze partners: schakel je netwerk in! (Hebben wij ook gedaan) Als iemand weer iemand kent, die je wel een kans wil geven gaat het balletje langzaam rollen. Vrijwilligerswerk of stage lopen helpen je ook om aan contacten en ervaring te komen. En zo kom je steeds dichter bij de plek waar je uiteindelijk terecht wilt komen, of misschien wel op een hele leuke plek die ook heel goed bevalt, maar waar je nooit aan gedacht had!
Gelogd
JCO
Nog nieuw en fris
*
Berichten: 12


« Antwoord #37 Gepost op: 04 augustus 2006, 08:07:01 »

Mijn vrouw heeft een Master diploma gehaald in Brussel waardoor ze dus geen problemen heeft met de erkenning van het diploma. Ondertussen is ze ingeschreven wat hier in Vlaanderen VDAB noemt. Dit is een dienst die werklozen aan het werk helpt. Een beter voorbeeld van een bende knoeiers bestaat niet, het beste voorbeeld van een belgische inefficiënte administratie.
Wel, ondertussen mag ze genieten van haar zwangerschap en daarna kan ze rustig een job zoeken.
Gelogd

Aletta
* Nachtbraker *
Bestuur Stichting Mixed-Couples
*****
Geslacht: Vrouw
Partner: Turks
Berichten: 2199



WWW
« Antwoord #38 Gepost op: 04 augustus 2006, 08:27:55 »

* Dit topic is bedoeld om het opleidingsnivo van de partner aan te geven.

Verdere discussie over waardering en erkenning van diploma's en werkervaring graag in een ander topic.


zie ook board: http://www.mixed-couples....orum/index.php?board=35.0
Gelogd
pyrrhus
Komt net kijken

Berichten: 2


« Antwoord #39 Gepost op: 20 augustus 2006, 14:10:56 »

partner is gepromoveerd in Duitsland en hoogleraar aan universiteit in eigen land (Peru)
Gelogd
Lindina
Bijna volwaardig lid
*
Geslacht: Vrouw
Berichten: 27



« Antwoord #40 Gepost op: 20 september 2006, 15:03:01 »

Afgestudeerd aan de universiteit van Annaba en daarna fulltime studie aan de universiteit van Siena (Italie) gaan doen, nu bezig met scriptie en hopelijk in december afgestudeerd. Daarna wil hij nog een master gaan doen in NL.
Gelogd
uutgrunn
Komt net kijken

Geslacht: Man
Partner: Indonesische
Berichten: 4



« Antwoord #41 Gepost op: 06 mei 2009, 15:34:18 »

mijn vrouw heeft Master of Science in Business Administration (RUG/NL) en Bachelor of commerce (IUI/Ind) en bezig met Bachelor in Law. (UGM/Ind.)


Gelogd
Jake
Volwaardig lid
**
Partner: Canada
Berichten: 90


« Antwoord #42 Gepost op: 29 mei 2009, 23:58:54 »

Mijn partner heeft een BSc, BA, MSc en PhD.... Allemaal van een gerenommeerde Noord-Amerikaanse universiteit.

O ja, wij konden niet in Nederland trouwen... De agent van de toenmalige vreemdelingendienst vroeg mij wat ik in hemelsnaam met zo'n aziaat wou...
Gelogd
idealist
Volwaardig lid
**
Berichten: 51


« Antwoord #43 Gepost op: 30 mei 2009, 20:51:42 »

Uiteindelijk heeft hij gepromoveerd in Nederland. Wil nu verder studeren en zijn eigen lab beginnen. Ben zeer benieuwd of dat hem gaat lukken. Hij heeft trouwens Nat- en Scheikunde gestudeerd.
Gelogd
Pagina's: 1 [2]  Allemaal   Omhoog
  Print  
 
Ga naar:  


Onderwerp Gestart door Reacties Gelezen Laatste bericht
Hoe heb je je partner ontmoet? « 1 2 3 4 5  Allemaal »
Multi-Lingua Meeting Place
MmMmM 112 6958 Laatste bericht 28 juli 2007, 20:11:52
door ellena
Korean partner
Information about immigration (English spoken)
silver2003 2 508 Laatste bericht 13 februari 2004, 16:04:31
door Myzyel_Rozze
Partner naar Nederland of jij naar het land van de partner? « 1 2 3 4  Allemaal »
Hoe te werk gaan?
Philip 85 10680 Laatste bericht 01 februari 2006, 18:00:57
door LiFenTon2005

Recent

TinyPortal v1.0.5 beta 1© Bloc

Powered by MySQL Powered by PHP
Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Powered by Blog Community 2.0.2 Beta  |  © 2008 Charles Hill
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!